Choď na obsah Choď na menu
 


 

       Rok 2008

  6.9.2008 V rozbehnutom dni sme pokračovali ďalej, po príjazde z úspešnej pohárovky v Senohrade, chlapci presedlali na osobné autá a poďme na ďalšiu pohárovku (tentoraz nočnú) do Turčeka okr. Turčianske Teplice.  Konal sa už  III. ročník Nočného preteku hasičských družstiev o pohár starostu obce Turček. Oproti minulému roku počasie prialo ako organizátorom, tak aj samostatným súťažiacim, ktorý prišli súťažiť z viacerých okresov. Okres Banská Štiavnica reprezentovalo družstvo hasičov zo Štefultova. Súťažilo sa podľa pravidiel DPO SR.

    Po zahájení súťaže predsedom DHZ Turček pánom Karolom Pittnerom o 19:00 hod. sa začalo súťažiť v kategórií žien, kde sa zúčastnili 4 družstvá: Kremnica, Blážovce, Malženice a domáci Turček.
Pravidlá požiarneho útoku boli nasledovné: Nábeh bol od stredu základne 2m,mašína mohla mať ľubovoľné osvetlenie, keďže sa išlo za úplnej tmy, hadice boli zásahové C52,B72. Časomiera bola digitálna na sklopné terče.
Ženské družstvá mali dva pokusy, kde sa počítal lepší čas.
V kategórií mužov súťažilo 11 družstiev: Drženice, Rakša, Kopanice A,B, Turčianske Teplice, Štefultov, Krupina, Kremnica,  Malženice, Horná Štubňa, Turček, kde do druhého pokusu postupovalo len prvých 7 družstiev s prvého kola. My sme postúpili do druhého kola z druhého miesta, časom 16:45sek.Vyrovnaným výkonom z prvého kolo sme si udržiavali druhé miesto až do konca, kde vynikajúcim výkonom Turčianskych Teplíc sme sa posunuli na konečné tretie miesto.

     Za dobrej konkurencie sme opäť dokázali, že sme tu aj my a opäť sme úspešne reprezentovali Banskú Štiavnicu – Štefultov.

Dušan Beránek - tréner

Kompletné výsledky tu:

------------------------------------------------------------------------------------------

  6.9.2008 ďalšia pohárovka nás čakala v Senohrade, súperi sa veľmi nezmenili, 5 týmov z THHL, celkovo bolo 11 mužských a 3 ženské družstvá, išlo sa na hadice 4x38/2x65, terče - sklopné, dig. časomiera, hurá systém, nábeh 10m. V prvom pokuse sme mali problémy (sací kôš a rozdelovač), takže v druhom pokuse sme išli na istotu! Stroj a chlapci nesklamali, čas ktorý dosiahli patrí k tým výborným! 15,82 sek. Celkový výsledok, 5. miesto.

Kompletné výsledky tu:

---------------------------------------------------------------------------------------

   31.8.2008 Tak, ďalšie stretko hasičov sa konalo za krásneho počasia v dedinke Lackov okr. Krupina. Bolo to posledné tohtoročné kolo THHL. O všetkom sa rozhodlo, naše družstvo v tejto lige ešte tohto roku nesúťažilo, zatiaľ sme len naberali skúsenosti a overovali sme si či by sme mohli v tejto elite konkurovať družstvám ktoré majú lepšie stroje,  možno na rok už budeme ligysti!  Vrátim sa k súťaži v Lackove, naše družstvo podalo výborný výkon, časom 16,23 s. v druhom pokuse  sme celkove obsadlili pekné siedme miesto, keď prvý výstrek bol 15,55 s. Aj tu sa potvrdilo že s nami treba rátať! Len je škoda že sezóna pomali končí, chlapcom sa výkony postupne zlepšovali! Gratulujem!

Kompletné výsledky tu:

------------------------------------------------------------------------------------------------

   23.8.2008 - pre nás výborný deň. Súťaž v Kopaniciach ( Hodruša-Hámre)  pre nás dopadla výborne, vytvorili sme dva naše rekordy: PS športová - 15,52 sek., PS 12 - 19,25 sek. A to všetko sa odzrkadlilo aj na celkovom vyhodnotení, vybojovali sme druhé miesta v  oboch kategóriách,  chlapci podali vyrovnané pokusy, tak musím konštatovať, že tieto preteky boli pre nás veľmi úspešné!

Kompletné výsledky tu:

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

    17.8.2008 sa konala pohárovka v Drženiciach v rámci THHL. Zišli sa tu vynikajúce družstvá stredu Slovenska. V súboji prvých pokusov sme si počínali výborne, priebežne po prvom útoku sme boli umiestnení na piatom mieste časom 17,01 sek. V druhom pokuse sme sa nezlepšili a tak nakoniec sme obsadili 10-tu priečku.

Kompletné výsledky tu:

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

    16. 8. 2008 sme sa zúčastnili pohárovej súťaže na Podhorí, pomali sa stáva zvykom že jeden pokus sa nám akosi nevydarí, bolo to tak aj na tejto súťaži, no v druhom pokuse chlapci zabrali a výsledok nebol na zahodenie. Z časom 18,2 sme obsadili  pekné druhé miesto.

Kompletné výsledky tu:

------------------------------------------------------------------------------------------------------- 

     10. 8. 2008 sme vybojovali 11. miesto vo veľmi náročnej súťaži na Brehoch, pretekalo sa cez prekážku (75 cm) a  dobeh prebiehal do kopca kde boli nástrekové terče, ktoré bolo treba naplniť ( 10 l ), dig. časomiera.

Kompletné výsledky tu:

------------------------------------------------------------------------------------------------------- 

      9. 8. 2008  sme sa zúčastnili na hasičskej súťaži v Krupine, dopadli sme veľmi zle, na poslednom mieste.

Kompletné výsledky tu:

------------------------------------------------------------------------------------------------------

      2. 8. 2008  Tak máme za sebou ďalšiu súťaž v Trnavej Hore, vybojovali sme druhé miesto, vyhrali chlapci z Lovči. Prvý pokus nám nevyšiel podľa našich predstáv, problémy sme mali z košom v druhom pokuse sme išli zase na istotu a dosiahli sme najlepší čas druhých pokusov. Škoda nevydareného prvého pokusu!

Kompletné výsledky  tu :

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

      26. 7. 2008 Hasičská súťaž vo Sv. Antone - vyhralo družstvo DHZ Lackov, mi sme skončili na 5. mieste, super konkurencia!  V druhom pokuse sme dosiahli čas 17,10 s.Vývoj súťaže bol pre nás nepriaznivý, na štart sme nastúpili ako štvrtý v poradí. Štart prebehol v poriadku, stroj bol zavodnený perfektne ale polospojky na hadiciach B boli nedostatočne dotiahnuté a výsledok bol dokonaný:  video...

V druhom pokuse sme už nemohli nič riskovať, išli sme na istotu, aj tak bol náš čas 17,10 s!

Kompletné výsledky tu :

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

       20.júl - Štefultov, II. ročník o Putovný pohár primátora mesta Banskej Štiavnice v súťaži hasičských družstiev mužov a žien.

Súťaž sa konala za výbornej konkurencii, stretli sa tu výborné družstvá z Tekovsko-Hontianskej hasičskej ligy. Víťazom v kategórie mužov sa stalo družstvo Štefultova, druhý boli chlapci z Kopaníc a tretí chlapci z Lovče, v kategórie žien vyhrali dievčatá z Lovče, druhé boli Kopanice a tretie zo Sv. Antona. Kompletné výsledky tu... 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

       12.júla - v Štiavnických Baniach sa konala hasičská súťaž o putovný pohár starostu obce. Súťaž vyhralo DHZ Kopanice, my sme skončili na druhom mieste. Viac tu... 

 V neoficiálnej súťaži, kde si členovia družstva losovali funkciu v požiarnom útoku sme znova dokázali vyhrať!  A opakovali sme víťazstvo z Lovče. 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------                  

       28. júna - hasičská súťaž v Lovči, umiestnili sme sa na 2. mieste. Viac tu...  V neoficiálnej súťaži, kde si členovia družstva losovali funkciu v požiarnom útoku sme vyhrali!

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

       28. júna -  okresná hasičská súťaž v Banskej Štiavnici, umiestnili sme sa na 2. mieste. Viac tu...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

       21. júna - nočná súťaž v Dyčkách pri Vrábloch. Prvá tohto-ročná súťaž nám nedopadla dobre, zradila nás mašina, porucha na zapalovaní.  http://ceknito.sk/video/171831

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------________________________________________________________________________

 

Súťaže v číslach:

 

 Miesto  Nábeh  Hadice  Čas  Umiestnenie
Čekovce 10 m Hrubé 18,86s  6.
 Turček 2 m Hrubé 16,45s   3.
 Senohrady 10 m  Šport 15,82s   5.
 Lackov 10 m Šport  16,23s  7.
 Kopanice 10 m Šport 15,52s  2.
 Drženice 10 m  Šport  17,01s  10.
 Podhorie 10 m  Hrubé  18,20s  2.
 Brehy 10 m  Šport  33,97s  11.
 Krupina 10 m Šport  54,40s  15.
 Tr. Hora 10 m Hrubé  18,66s  2.
 Sv. Anton 10 m Hrubé  17,10s  5. 
 Štefultov 10 m  Hrubé  16,80s    1.
Št. Bane 10 m Hrubé 17,38s  2.
Lovča 10 m Hrubé 19,43s  2.
B.Štiavnica 10 m Hrubé 18,47s  2.

 

 

 

 

       

 

      

TOPlist